Post

Ergonomiczna mata pod krzesło

 

Czy wiesz, że kółka na większości krzeseł biurowych mogą z czasem uszkodzić twoją podłogę, nawet jeśli jest zrobiona z twardego drewna lub nawet wykładziny?

Jednym z najlepszych sposobów konserwacji podłogi jest użycie biurowej maty na krzesło. Co więcej, może również poprawić mobilność krzesła, szczególnie na wykładzinach dywanowych ze średniego i wysokiego włosia. To z kolei może pomóc w zapobieganiu bólom pleców i kończyn dolnych, zmniejszając siłę potrzebną do poruszania krzesłem biurowym.

Posadzka

Wybierając idealną matę pod krzesło biurowe, pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest rodzaj posiadanej podłogi. Podłogi wyłożone wykładziną wymagają mat z podkładkami lub kolcami, aby zapobiec ich przesuwaniu. W międzyczasie twarde podłogi mogą zostać uszkodzone przez te kolce, dlatego zalecamy maty z gładkim spodem.

Grubość

Rodzaj powierzchni będzie również decydował o najlepszej grubości twojej maty. Dzieje się tak z kilku powodów. Cienka mata przeznaczona do wykładzin dywanowych o niskim włosiu spowoduje, że krzesło biurowe opadnie na pluszowy dywan, a samo poruszanie będzie utrudnione. Grubsza mata na krzesło biurowe może być zbyt ciężka i uszkodzić wykładzinę o niskim włosiu.

Jak mierzyć grubość dywanu?

Wyprostuj koniec spinacza do papieru i przepchnij go przez dywan, aż dotknie podłogi. Zaznacz palcami punkt na klipsie, w którym jest równo z dywanem. Użyj linijki, aby określić odległość od palców do końca spinacza do papieru. To jest grubość dywanu.

Materiał

Polichlorek winylu (PVC), poliwęglan i szkło hartowane - to najpowszechniejsze materiały, z jakich są produkowane maty na krzesła biurowe. Maty z PVC lub winylu są lekkie, cienkie i tanie. To sprawia, że są dobrym rozwiązaniem do lekkiego użytku domowego. Ponieważ maty winylowe są cienkie, należy ich używać tylko do twardych podłóg oraz wykładzin dywanowych o niskim i standardowym włosiu. Przezroczyste doskonale prezentują się w prezentowaniu pięknych podłóg z twardego drewna, a kolorowe lub wzorzyste maty PCV mogą dodać piękna zwykłemu biuru. Poliwęglan to mocny i trwały materiał, który może wytrzymać większe ciężary i częstsze użytkowanie. Maty na krzesła biurowe wykonane z tego materiału mają różne grubości. Podobnie jak maty PCV, dostępne są przezroczyste i różne opcje kolorystyczne. Na koniec możesz wybrać maty ze szkła hartowanego, najtrwalsze (i najdroższe) z trzech wymienionych materiałów. Jest również uważany za najbardziej przyjazny dla środowiska, dzięki żywotności mat. Oprócz tego, że nadaje się do wszystkich rodzajów powierzchni, wytrzymałość maty ze szkła hartowanego sprawia, że jest to najlepszy wybór dla dużych i ciężkich użytkowników.

Kształt

Konfiguracja Twojego miejsca pracy będzie dyktować, jaki kształt powinna mieć, twoja mata na krzesło. W większości projektów biurowych często wystarczają 3 podstawowe kształty mat. Prostokątne lub kwadratowe maty na krzesła są najbardziej wszechstronne i pasują do wszystkich popularnych układów przestrzeni roboczej. Mata na krzesło biurowe to po prostu prostokątna mata z wypukłością lub wydłużoną krawędzią. Jest to przydatne do ochrony podłogi pod biurkiem, gdy wsuwasz krzesło do końca. Wreszcie, maty na krzesła w kształcie żarówki nadają się do narożników i stanowisk typu L. Optymalna mata nadaje się do podłóg z twardego drewna, laminatu, płytek i kamienia. Jest bez BPA, bez ftalanów, a także ma dół gładki antypoślizgowy. Matowa powierzchnia o niskim współczynniku tarcia jest dodatkowym plusem. Gładkie dno zapewnia wystarczającą przyczepność maty, aby nie przesuwała się podczas użytkowania.