Post

Czym wyczyścić ekran telewizora?

 

Jak mogę wyczyścić plamy na ekranie telewizora? Jak można czyścić ekran telewizora LCD w domu? Jakie są najlepsze środki czyszczące do czyszczenia ekranu?

Dlaczego muszę czyścić ekran telewizora?

Kurz, brud, opary, tłuste plamy - to tylko niewielka część tego, z czym może się zmierzyć twój ulubiony telewizor. Czy wiesz, że z powodu tych zanieczyszczeń może stracić swoje właściwości jakościowe? Na przykład optymalne odwzorowanie kolorów na ekranie. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć, jak i jak dbać o telewizor. Brak czyszczenia ekranu może prowadzić do powstawania masywnych pęknięć i smug, a także odblasków, które utrudniają oglądanie obrazu.

Jak wyczyścić ekran telewizora w domu?

W przypadku telewizorów LCD i popularnych plazm ekran nie składa się z jednej warstwy, ale z kilku. Jednocześnie każda jest bardzo wrażliwa na agresywne czynniki środowiskowe. Źle działają na nie silne detergenty o składzie chemicznym, a także ścierne narzędzia czyszczące. Wybraliśmy 3 sposoby bezpiecznego i skutecznego mycia i czyszczenia ekranu telewizora:

1. Chusteczki nawilżane do ekranów i monitorów.

Chusteczki nawilżane to uniwersalne rozwiązanie dla wszystkich typów telewizorów. Szybko i łatwo usuwają kurz z ekranów telewizorów LCD i plazmowych. Jeśli boisz się plam, telewizor plazmowy należy wyczyścić dwukrotnie: zaraz po wyjęciu serwetki z opakowania i po jej wyschnięciu. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie chusteczek nawilżanych i suchych, aby zachować efekt antystatyczny. Mokry materiał usunie brud, natomiast suchy materiał wchłonie wilgoć i usunie smugi.

2. Ściereczka z mikrofibry + Środek do czyszczenia ekranu i monitora.

Serwetki i szmaty usuwają nie tylko kropelki wody i cząsteczki kurzu, ale także ślady tłuszczu. Rozpyl produkt, a bez problemu usuniesz nie tylko kurz, ale także tłuste plamy i inne zabrudzenia. Jest to najskuteczniejszy środek do czyszczenia ekranu telewizora.

3. Zestaw do pielęgnacji ekranów i monitorów.

Cóż, aby raz na zawsze rozwiązać problem z czyszczeniem ekranu, kup zestaw do telewizorów LCD i monitorów plazmowych. Ma wszystko, czego potrzebujesz do czyszczenia ekranu telewizora LCD. Nie musisz wybierać oddzielnych produktów w różnych sklepach - wszystko jest w zestawie.

Czym nie czyścić ekranu telewizora

Wiele osób oszczędza na zakupie specjalnych środków czyszczących i używa roztworu mydła, zwykłej wody, a nawet roztworu octu do czyszczenia ekranu (ta popularna rada jest często spotykana). Jednak producenci telewizorów odradzają eksperymentowanie, bo poważna naprawa, która może być konsekwencją tego typu działań nie będzie tania. Uważa się to za szczególnie niebezpieczne w przypadku delikatnych ekranów telewizyjnych:

  • Płyny z alkoholem. Produkty te rozpuszczają antyrefleksyjną warstwę ekranu LCD, która jest bardzo delikatna i cienka. W rezultacie otrzymujesz telewizor pokryty małymi zadrapaniami, które uniemożliwiają oglądanie.
  • Soda i proszek do prania - łatwo zarysowują ekran, a także uniemożliwiają dłuższe oglądanie telewizji.
  • Produkty do mycia szklanek i naczyń. Takie produkty prawie zawsze zawierają aceton, co negatywnie wpływa na stan osłony ekranu, jeśli są używane do czyszczenia ekranu.
  • Zwykłe serwetki, papier toaletowy i ręczniki papierowe. Ścierne cząstki drewna o złej jakości produktu mogą uszkodzić ekran.
  • Chusteczki nawilżane do celów higienicznych są niebezpieczne, ponieważ często zawierają alkohol, ale także tworzą mocne plamy na ekranie.

Rady

1. Przed czyszczeniem odłącz przewód od urządzenia. Nie myj działającego telewizora, ponieważ trudno będzie dostrzec na nim plamy, a także może dojść do zwarcia.

2. Za pomocą miękkiej, niestrzępiącej się szmatki usuń kurz z ekranu. Usuń brud specjalnym środkiem czyszczącym, ale zawsze najpierw przeczytaj jego instrukcję przed myciem.

3. Nie naciskaj zbyt mocno ekranu podczas czyszczenia. Nie ma potrzeby zdrapywania brudu i tłuszczu ani zarysowania telewizora brzegiem paznokcia, ostrymi lub twardymi przedmiotami.