Post

Torba na laptopa – jak wybrać odpowiedni model?

 

Torba do przenoszenia laptopa wpisuje się w wiodący trend naszych czasów - mobilność. Spróbujmy dowiedzieć się, jak wybrać torbę na laptopa, aby spełniała wszystkie wymagania użytkownika.

Typologia toreb na laptopa

Istnieje kilka rodzajów akcesoriów do przenoszenia laptopa. Uniwersalne torby z długim uchwytem. Takie modele są noszone na ramieniu lub w dłoniach. Większość posiada wewnętrzne przegródki na pendrive'y, czasopisma, dokumenty, a nawet tablet. Kieszenie na zewnątrz torby zapinane na rzep (suwak) pozwalają na przechowywanie drobiazgów, które wygodnie mieć pod ręką: telefon, klucze.

Plecaki do transportu notebooka mają ergonomiczny i wygodny design. Wygodne jest przenoszenie ze sobą nawet najbardziej nieporęcznych urządzeń, ponieważ niezależnie od wielkości bagażu ręce pozostają wolne, a ładunek jest równomiernie rozłożony. Taki plecak wybierają osoby, które muszą dużo się przemieszczać: dziennikarze, sportowcy. Teczka jest bardziej reprezentacyjnym modele do przenoszenia laptopa, dlatego jest używana przez prawników i menedżerów. Aktówki wykonane są ze skóry naturalnej i sztucznej, poliestru, tkaniny.

Jak dobrać torbę do laptopa

Głównym kryterium wyboru torby jest rozmiar laptopa. Aby określić optymalny rozmiar - po prostu sprawdź przekątną laptopa. Można to zrobić na cztery sposoby:

1. przestudiuj dokumentację,

2. zmierz urządzenie linijką,

3. przeczytaj pełną nazwę modelu z tyłu laptopa,

4. umieść nazwę modelu w Internecie i przeczytaj szczegółowe informacje na jego temat.

Jak pamiętamy ze szkolnego programu nauczania, 1 cal to 2,54 cm, co oznacza, że przekątną ekranu w calach należy pomnożyć przez 2,54, aby uzyskać wymiary w centymetrach. Wskazówka: nigdy nie kupuj torby mniejszej niż laptop. Jeśli zdecydujesz się na bardziej obszerne modele, możesz wykorzystać zapas wolnego miejsca na mysz, teczki z dokumentami i inne akcesoria.

Wybierając torbę, upewnij się, że urządzenie można łatwo włożyć i wyjąć. Nie należy kupować oczywiście bardzo dużych toreb - nie zapewnią one prawidłowego zamocowania urządzenia, a co za tym idzie – nie ochronią go przed uszkodzeniem.

Materiał torby i jakość wykończenia

O właściwościach ochronnych torby na laptopa oraz o jej wadze decyduje w dużej mierze materiał, z którego wykonany jest produkt.

Najbardziej odpowiednią opcją jest skóra. Ten oddychający, wodoodporny materiał zapewnia doskonałą ochronę w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od pory roku. Ze względu na swoją wszechstronność torby skórzane nadają się do noszenia na co dzień przez kobiety i mężczyzn, biznesmenów, pracowników biurowych i studentów.

Z twardego plastiku powstaje jeden z rodzajów toreb na laptopa - etui odporne na wstrząsy. Przypominając małe walizki, prezentują się ciekawie i reprezentacyjnie. Idealnie takie produkty nadają się do stylu retro. Wadą tych materiałów jest ich znaczna waga.

Torby nylonowe i poliestrowe są najlżejsze i najwygodniejsze, dlatego preferowane są przez osoby podróżujące z laptopami.

Torby tekstylne są bardzo praktyczne. Są lekkie i chronią przed deszczem i śniegiem. Takie akcesoria można kupić w różnych stylistycznych modelach. W szczególności polecane są klasyczne i jasne modele, ozdobione oryginalnymi nadrukami.

Aby torba chroniła laptopa, zwróć uwagę na jakość wykończenia, na którym nie warto oszczędzać. Wybierając torbę, postaw na modele z perfekcyjnie przeszytymi szwami i bocznymi zgrzewami. Plastikowe zapięcia i zamki nie są dozwolone w torbach na laptopa! Mogą uszkodzić urządzenie. Torba musi zachować swój kształt, w przeciwnym razie nie zapewni odpowiedniej ochrony przed wstrząsami.