Post

Jaka podkładka pod mysz?

 

Jeśli mysz komputerowa nie porusza się dobrze po powierzchni stołu, kursor na monitorze może nie znajdować się tam, gdzie powinien. Aby temu zapobiec, kup specjalny dodatek – podkładkę pod mysz. Myszka ślizga się po macie łatwiej i szybciej. Musisz tylko wybrać ten, który będzie wygodniejszy.

Materiały

Podkładki są wykonane z gumy, plastiku, tkaniny, szkła, aluminium, żelu i korka. Produkty szklane i aluminiowe są trwałe. Są cięższe, więc nie ślizgają się po stole. Jednak ich powierzchnia jest zawsze zimna, dotykanie jej jest nieprzyjemne. Te wykonane z tkanin są przyjemne w dotyku, myszka gładko po nich ślizga. Mogą mieć różną twardość. Dobre modele mają zszyte krawędzie, z których nie wystają nici. Będą nam służyć 1–3 lata. Wadą jest to, że szybko się brudzą. Wykonane są ze zwykłej tkaniny, posiadają silikonowy uchwyt na dłoń. Plastikowe podkładki są zwykle cienkie. Nie wytrzymują długo, gdyż odklejają się, gdy są zgięte lub często przesuwane po stole. Wierzchnia warstwa może pęknąć, a myszka nie będzie się dobrze ślizgać po macie. Gumowe ściśle przylegają do powierzchni stołu, dzięki czemu nie ślizgają się na nim. Mogą jednak ulec zniszczeniu, podobnie jak plastikowe.

Kto potrzebuje podkładek pod mysz

Podkładka pod mysz jest odpowiednia dla graczy, pracowników biurowych lub projektantów. Modele z podkładką na nadgarstek nie przypadną do gustu graczom i projektantom, ponieważ potrzebują dużego zasięgu na nadgarstek. Maty te bardziej nadają się do pracy biurowej, ponieważ stojak zapewnia wygodną pozycję dla dłoni, palców i dłoni, tym samym mocując dłoń. Artyści i projektanci potrzebują podkładek, które idealnie przylegają do powierzchni stołu. W ich pracy ważne jest, aby kursor myszy nie poruszał się przypadkowo. Optymalna grubość maty do każdego zadania to 3-4 mm. Czasami są podkładki o grubości 5-6 mm. Do prac biurowych wystarczy grubość 1-2 mm.

Jakie parametry należy wziąć pod uwagę

Podkładki pod mysz psują się od podkładu myszy. Teflon zetrze się w ciągu 3-6 miesięcy na każdej powierzchni innej niż tkanina lub plastik. Mysz komputerowa posiada czujnik. Odpowiada za to, jak kursor przesuwa się na ekranie komputera. Im bardziej jednolita powierzchnia maty, tym lepiej działa czujnik, co oznacza, że mysz porusza się płynniej. Specjalny współczynnik odpowiada za to, jak mysz przesuwa się po powierzchni. Im niżej, tym lepiej się porusza. Na przykład, jeśli mysz komputerowa z aluminiowymi nóżkami przesuwa się po tym samym materiale, współczynnik wyniesie 0,13, a plastikowe na macie z tkaniny - 0,18–0,25.

Jakie są kształty i rozmiary

Okrągłe modele są zwykle małe, a ta powierzchnia nie jest wystarczająca dla graczy. Prostokątne są większe i nadają się do każdego rodzaju prac. Według rozmiaru istnieją małe modele - S, średnie - M, duże - L i komputery stacjonarne - XL. Rozmiar modelu oznaczony S - 240 × 290 mm, M - 300 × 360 mm, L - 420 × 500 mm. Duży XL ma wymiary 420 × 900 mm, co oznacza, że zajmuje prawie cały stół. Dla niektórych ważne jest, aby zaprojektować przestrzeń do pracy lub zabawy w tym samym stylu. W takim przypadku projekt maty powinien zmieścić się pod myszką, klawiaturą i innymi detalami. Niektóre modele mogą mieć podświetlenie RGD. Są kupowane przez graczy, aby stworzyć atmosferę gry. Wzdłuż krawędzi znajduje się cienki pasek - pasek LED o różnych odcieniach.

Istnieją maty, którymi ładowane są bezprzewodowe myszy komputerowe. Oznacza to, że możesz pominąć używanie baterii. Mysz będzie działać z powierzchni maty. Modele te zwykle mają wbudowane wskaźniki, które wskazują stan naładowania maty. Są produkty, które nawet ładują telefon. Aby to zrobić, smartfon musi obsługiwać ładowanie bezprzewodowe. Wystarczy położyć go na powierzchni maty.